Határvadászokat avatott Orbán Budapesten
Az avatást elsőre Szegedre tervezték, azonban végül – hosszú kavarás után – a fővárosba helyezték át.
Az avatást elsőre Szegedre tervezték, azonban végül – hosszú kavarás után – a fővárosba helyezték át.
A miniszterelnök gyásztáviratot küldött Liz Trussnak.
A magyar miniszterelnök a közösségi oldalán egy mondatot szentelt a brit királynőnek. Novák Katalin is gyászol.
Egyre rosszabbul öregednek Szentkirályi Alexandra gúnyos szavai, de Orbán Viktor is akkor kérkedett azzal, hogy itthon nem lesz energiahiány, mikor Gulyás Gergely bejelentette a 25 százalékos takarékoskodást.
A miniszterelnök az MTI szerint úgy fogalmazott: ez nem jóslat, hanem ténybejelentés.
A szegedi polgármester szerint a kiterjedt lezárások teljesen lebénították volna a várost.
A magyar kormány állítólag csak akkor lesz hajlandó igent mondani az ukrajnai beavatkozás miatt Oroszország ellen bevezetett EU-s szankciók újabb meghosszabbítására, ha a tagállamok beleegyeznek abba, hogy levegyenek a szankciós listáról három, Vlagyimir Putyin orosz elnökhöz közelálló oligarchát. A Brüsszellel állandó harcot vívó Orbán-kormány nem először nyúl ehhez az eszközhöz.
Kilenc százalékot bukott a Fidesz május óta, de még mindig többen támogatják őket, mint novemberben.
Kiderült, hogy pontosan hol és mikor lesz a rendezvény.
Végül mégsem tesznek esküt az első határvadászok.
A rendezvényt tartó rendőrség arról érdeklődött az illetékeseknél, hogy mi a lemondás menete.
A szegedi önkormányzatot nem értesítették arról, hogy elmaradna az esemény, amelyen a miniszterelnök is beszédet mondana.
A jelek szerint nem ajánlott még eleget a kormány az EU-nak, így hétfő éjjel ígéretet tett egy független, korrupcióellenes hatóság létrehozására is, csak jöjjön az uniós pénz. Kérdés, ez már elég lesz-e az EU-nak, illetve hogy egy hatóság mennyiben tudja visszafogni a rendszerbe beépült korrupciót. Ligeti Miklóst, a Transparency International Magyarország jogi igazgatóját kérdeztük.
A szegedi önkormányzat lapja írt arról hétfőn, hogy Orbán elmegy a határvadászok eskütételére.
A momentumos alpolgármester felháborító, hogy ennyi mindent lezárnak akkor, amikor a gyerekeknek iskolába kell menniük reggel, és nagy dugókra lehet számítani.
Az Olaszország Fivérei elnöke a nem túl távoli múltban Benito Mussolini fasiszta diktátort dicsőítette, mindazonáltal nem kell attól tartani, hogy az olasz választások után jön a fasizmus 2.0, írja a svájci lap.
A pátriárka szerint a magyar kormányfő egyedülálló államférfi Európában, aki harcol Európa lelkéért.
A kontraszelektált ellenzék miatt úgy tűnik, Gyurcsány Ferenc lesz a „régi ellenzék” vezetője. Vasárnap be is jelentette, mire készül: kormányra. Ez minimum cinikus szöveg az újabb, csúnyán elvesztett választás után, amellett egy nagy szívesség Orbánnak is. De mekkora ereje és növekedési lehetősége van valójában Gyurcsány Ferencnek? A felejtésben bízó pártelnökhöz vándorolnak majd a kormány válságkezelésében csalódottak? Tényleg a következő 15 évünk is az Orbán–Gyurcsányról szól majd?
Az ukrajnai háborúhoz való viszony a lengyel-magyar viszonyban megosztó volt - mondta Mateusz Morawiecki.